top of page

REFLEKSOLOGIA TWARZY I GŁOWY wprowadza w stan wyciszenia. To nie tylko zabieg leczniczy, ale przede wszystkim relaksacyjny. Dochodzi również do procesu samoregulacji organizmu. Zabiegi refleksologii twarzy i głowy polecane są jako bardzo skuteczna terapia wspomagająca leczenie wielu schorzeń i dolegliwości.

Wyniki eksperymentów naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas masażu endorfin (hormonów szczęścia ), serotoniny . Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, odczuwamy głębokie wyciszenie, a przede wszystkim przeciwdziałamy depresji, która jest zmorą dzisiejszych czasów. Delikatny masaż twarzy stymuluje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego oraz nerwowego. Bliskość centralnego układu nerwowego sprawia, że refleksoterapia twarzy silnie stymuluje organizm.

Zabieg poprawia napięcie skóry. Sprawia, że jest ona bardziej elastyczna i sprężysta. Lepiej znosi stres dnia codziennego. Poprawia krążenie krwi i limfy, a tym samym zmniejsza tendencję do opuchlizny twarzy i tzw. worków pod oczami. Wygładza i spłyca zmarszczki. Po masażu cera jest rozjaśniona, zaróżowiona.

bottom of page